38 KM pa Ogres upi. Check!

Vasaras karstākajā dienā divpadsmit pēc piedzīvojumiem izslāpuši jaunieši sakrāmēja mugursomas, noklāja sevi ar sauļošanās krēmu un teju 40 km garā braucienā pa Ogres upi. Skeptiķiem un neticīgajiem, kas Ogres upi vērojuši no tiltiem un peldvietās, varam viennozīmīgi apgalvot, ka upe ir pārsteigumiem pilna, interesanta un laivojama arī augustā.

Pirmo brauciena stundu no laivām dzirdamas skaļas diskusijas un mēģinājumi vienoties par to, kā tad īsti pareizi jāairē. Laivas aizmugurē sēž smagākais no trijiem braucējiem un viņa atbildība ir stūrēt, laivas priekšējais airētājs tur tempu. Vismaz pēc teorijas. Ik pa brīdim kāda laiva iebrauc niedrēs vai upes vidū eleganti apgriežas riņķī. Visi, kas klusībā slēdz derības ar dabu un Visumu, novērtē upes spēku un ir pārliecināti, ka būs kritiens ūdenī, noteikti, bet nez kura no laivām? Daži nepamana upes zīmes un krāčainajos posmos uzsēžas uz akmeņiem. Lai gan nākas kāpt ārā un pastumt laivu, visi savas vietas saglabā sausas un zem ūdens tiek tikai atpūtas vietās, kur apstājamies, lai nopeldētos.

Pirmajā dienā noairējam apmēram 28 kilometrus, aiz muguras atstājot Glāžšķūņa tiltu ar grafiti apzīmētajiem balstiem, Kalnrēžu dolomītsmilšakmens atsegumus, neticami skaistus, ēnainus mežus, peldvietas ar šļakstinošiem bērniem un rejošiem suņiem. Naktsmāju atrašana ir izaicinājums – Ogre ir savvaļīga, stāviem, ar zāli aizaugušiem krastiem – tādos grūti uzkāpt, par laivas uzvilkšanu augšā pat nesapņot. Vienīgās potenciālās apmetnes vietas ir privātajās teritorijās, tāpēc Ogresgala pašā sākumā, kādā glītā un kādā sakoptā vietā riskējam kāpt ārā un iet runāties māju saimnieci. Sagrabinām simbolisku pateicību un iekārtojam nometni. Mums ir malka un ugunskurs, pietiekami daudz vietas teltīm, sausā tualete, sagurusi, bet kopumā sparīgi noskaņota kompānija. Tālumā ieducina pērkons, nedaudz uzlīst un jaunieši, saspiedušies pie galda zem kupla koka zariem, mielojas ar ugunskurā ceptiem kartupeļiem un desiņām. Kad laika apstākļi kļūst aizvien nemīlīgāki, patveramies teltīs. Vakars beidzas agri, bet iemigt traucē aizvien spēcīgākā lietus bungošanā.

Nākamās dienas rītā pēc brokastīm (no iepriekšējā pārgājiena zinām, ka labākais šādos gadījumos ir auzu pārslu putra ar iebiezināto pienu, rozīnēm un riekstiem, ņam, ņam!) dodamies tālāk. Laiks uz upes otrajā dienā paiet ļoti ātri. Vērojot visdažādāko stilu un krāsu mājas, pavisam drīz upes līgumā ieraugām arī savu gala punktu – Ogres HES peldvietu.

Laivu brauciens „38 KM / Ogres novads” ir otrais pasākums piedzīvojumu, apmācību ciklā „100 KM Ogres novadam”, kuru šovasar rīko Ogres Jauniešu iniciatīvas centrs sadarbībā ar Ogres Bērnu un jauniešu centru un Ogres novada pašvaldību. Nākamais un ciklu noslēdzošais piedzīvojums jau 26. un 27. augustā, kad nomīsim ar velo atlikušos 29 KM. Kur? Protams Ogres novadā.

Dalība pasākumā ir bezmaksas. Vietu skaits ierobežots.

Brīvas vietas vēl ir un pieteikšanās ir ļoti vienkārša.

Spied te: http://ejuz.lv/100latvijai

#100kmOgresnovads

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*